PRZEDSIĘBIORCA JAK KONSUMENT? ZMIANY OD 1.01.2021 r.
Jedną z istotnych zmian w przepisach prawa wchodzących w życie od 1.01.2021 r. okazuje się traktowanie przedsiębiorcy w pewnych sytuacjach podobnie jak konsumenta. Dowiedz się więcej.
Jedną z istotnych zmian w przepisach prawa wchodzących w życie od 1.01.2021 r. okazuje się traktowanie przedsiębiorcy w pewnych sytuacjach podobnie jak konsumenta. Dowiedz się więcej.
Sprawy rozwodowe bywają bardzo ciężkim przeżyciem dla obu małżonków. Często jest to zaciekła walka w sądzie. Nierzadko w grę wchodzi orzekanie o winie małżonków. Dowiedz się więcej o alimentach między małżonkami.
Kiedy nie zawsze jest tak różowo i sielankowo w życiu „rodzinnym” mogą pojawiać się kłopoty w najdrobniejszych codziennych sprawach związanych ze wspólnym dzieckiem. Jednym z takich powodów może być uzyskanie paszportu dla małoletniego dziecka. Dowiedz się więcej.
Przy zamawianiu dzieła, zwłaszcza w internecie, trzeba wiedzieć, że warto uregulować kwestie legalnego korzystania z tego dzieła w interesującym nas zakresie. Inaczej może okazać się, że owe dzieło można włożyć do szuflady. Poniżej wyjaśniam podstawowe kwestie dotyczące zagadnienia: umowa licencyjna dotycząca korzystania z utworu.
Kiedy powstaje rozdzielność majątkowa między małżonkami? M.in. gdy małżonkowie zdecydują się na zawarcie tzw. intercyzy u notariusza. Z tego wpisu dowiesz się więcej na temat rozdzieności majątkowej.
Wielu blogerów od marketingu poleca Canvę – aplikację webową do tworzenia grafik. Czy można zarejestrować znak towarowy stworzony w Canvie? Śledź ten wpis i dowiedz się więcej.
Wiele osób często pozostaje w mylnym przekonaniu, że albo alimenty „należą się” na dziecko do ukończenia przez nie 18-go roku życia albo że należą się dziecku do końca życia bezwarunkowo. W tym wpisie wyjaśniam tajniki obowiązku alimentacyjnego na pełnoletnie dziecko.
Alimenty w trakcie trwania małżeństwa? Najczęściej takie pytanie pada, gdy jeden z małżonków nie interesuje się swoją rodziną i nie łoży na jej utrzymanie. W tym wpisie wyjaśnię jak to jest z ewentualnymi „alimentami” w małżeństwie.
Kiedy sąd orzeka o separacji małżonków. Rozwód a separacja to nie są synonimy. Jakie są konsekwencje separacji orzeczonej między małżonkami.
„Oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci…”. Różnie z tym bywa. Gdy jeden z małżonków stwierdza, że nie ma już szans na utrzymanie małżeństwa powinien wiedzieć który sąd jest właściwy dla spraw o rozwód.